Start

FACEBOOK

BAL2

bbew4

Linie tramwajowe dzienne:

1 2 3 4 5

Linie autobusowe dzienne:

10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
40 41 42 44 45 46 0 C IK EA

Linie nocne: autobusowe i tramwajowe

01 03 05 1N 3N    
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Na wyświetlaczu terminala widzimy 2 przyciski - z wyborem weryfikacji zawartości karty miejskiej lub zakupem biletu za pomocą karty płatniczej lub urządzenia z funkcją NFC.

20190306 112335

Jeżeli posiadamy imienną kartę miejską, wystarczy zbliżyć kartę w rejonie czytnika terminala (fotografia poniżej)

20190306 112436

Na wyświetlaczu terminala ukaże się informacja o pobraniu z portmonetki środków na przypisany rodzaj biletu.

20190306 1124410

Jeżeli płacimy za bilet kartą płatniczą lub urządzeniem z funkcją NFC, wybieramy właściwy bilet.

20190306 112519

System informuje nas o wartości pobrania i prosi o zbliżenie karty lub urządzenia

20190306 112533

Jeżeli transakcja zostanie zaakceptowana przez bank, system poinformuje nas w oknie terminala

20190306 112538 1

Jednocześnie otrzymamy potwierdzenie skasowania biletu za przejazd

20190306 112545

 

KONTROLA BILETÓW ELEKTRONICZNYCH

Podczas kontroli biletów kontroler podejdzie do nas z czytnikiem/terminalem

20190306 112640

Jeżeli kupiliśmy bilet na przejazd kartą miejską, zostaniemy poproszeni o zbliżenie naszej karty do czytnika/terminala kontrolera (rys. poniżej)
W oknie czytnika kontroler zweryfikuje ważność biletu, posiadane środki i ważność portmonetki.

20190306 112632

 Jeżeli za przejazd płaciliśmy kartą płatniczą lub urządzeniem z funkcją NFC, zostaniemy poproszeni o zbliżenie karty lub urządzenia do czytnika/terminala kontrolera.
Zostanie pobrana lista zakupionych biletów.

20190306 112842

Na ekranie czytnika/terminala zostanie wyświetlona lista zakupionych biletów odczytaną kartą płatniczą.

20190306 112845

Zawsze podczas podróży pojazdem wyposażonym w terminal możemy sami zweryfikować wartość portmonetki i biletu używając przycisku weryfikacji karty miejskiej.

Jeżeli nie posiamy ważnego biletu, wyświetli się informacja jak poniżej.

20190306 112426

 

Tramwajem po zdrowie
wtorek, 5 marca 2019 r.

„Kocham siebie. Badam się” – pod takim hasłem po raz kolejny 8 marca 2019 roku, w Dzień Kobiet, po Toruniu będzie kursował wyjątkowy tramwaj...

 
Chcesz testować bilet elektroniczny w komunikacji miejskiej w Toruniu? Zgłoś się do Miejskiego Zakładu Komunikacji! Warto to zrobić, gdyż dla uczestników pilotażowego programu organizujemy konkursy z nagrodami!

Dla uczestników pilotażu przeprowadzone zostaną konkursy. Co miesiąc wyłonieni zostaną zwycięzcy w trzech kategoriach:

  • na największą ilość „tapnięć” pilotażowej Toruńskiej Karty Miejskiej, tj. zbliżeń tej karty do terminala systemu biletu elektronicznego w pojeździe - w okresie 1 miesiąca kalendarzowego,
  • na największą ilość operacji zakupu biletu na przejazd z wykorzystaniem bankowej karty płatniczej bądź smartfona z funkcją NFC - w okresie 1 miesiąca kalendarzowego
  • na najlepsze hasło promujące docelową kartę miejską – przesłane w okresie danego miesiąca kalendarzowego.

Z ostatniej chwili !!

Minął pierwszy miesiąc funkcjonowania pilotażowego systemu biletu elektronicznego w toruńskiej komunikacji miejskiej. Teraz czas na pierwsze podsumowanie. Dla uczestników pilotażu zorganizowaliśmy konkurs z nagrodami!
Formularze konkursowe wypełnione do 5 kwietnia biorą udział w konkursie za miesiąc marzec. Analogicznie w kolejnych miesiącach. Zgłoszona liczba „tapnięć” czy operacji zakupu biletu kartą ma dotyczyć  pełnego miesiąca kalendarzowego.

Szczegóły w Regulaminie konkursu dostępnym TUTAJ.

By wypełnić ankietę pilotażu oraz wziąć udział w konkursie, kliknij TUTAJ.

Co miesiąc do wygrania będzie, w zależności od kategorii, zasilenie ePortmonetki na pTKM w wysokości ceny biletu miesięcznego na wszystkie linie tramwajowe, bon towarowy do jednej z toruńskich galerii handlowych o wartości 100 zł, gra „Monopoly edycja Toruń” i inne.
 
Na koniec pilotażu, spośród zwycięzców I miejsca w każdej z kategorii, wybrani zostaną laureaci, którzy otrzymają nagrodę główną w postaci smartfona o wartości ok. 1.500 zł brutto lub smartwatcha Garmin Vivoactive 3 – z usługą płatności zbliżeniowych o wartości ok. 1.100 zł brutto.

Przypominamy, że osoby, które chcą testować pilotażową Toruńską Kartę Miejską, mogą się zgłaszać do MZK lub wypełnić wniosek przez internet. Szczegóły i instrukcja „krok po kroku” TUTAJ


Osoby korzystające z testowanego systemu, po wypełnieniu prawidłowo ankiety, w której wyrażą swoje spostrzeżenia i uwagi o nowym systemie, będą mogły wziąć udział  w zadeklarowanej kategorii konkursowej. Co miesiąc do wygrania będzie: zasilenie ePortmonetki na pilotażowej Toruńskiej Karcie Miejskiej w wysokości ceny biletu miesięcznego na wszystkie linie tramwajowe, bon towarowy do jednej z toruńskich galerii handlowych o wartości 100 zł, gra „Monopoly edycja Toruń” i inne

 
Na koniec pilotażu spośród zwycięzców I miejsca w każdej z kategorii wybrani zostaną laureaci, którzy otrzymają nagrodę główną w postaci smartfona lub smartwatcha z usługą płatności zbliżeniowych.
 
W konkursie mogą wziąć udział pasażerowie komunikacji miejskiej w Toruniu, którzy mają ukończony 13 rok życia, korzystają odpłatnie z przejazdu na liniach objętych pilotażowym systemem biletu elektronicznego, z wykorzystaniem karty miejskiej, bankowej karty płatniczej lub smartfona, wypełnią czytelnie wszystkie rubryki ankiety dot. pilotażowego systemu biletu elektronicznego i zadeklarują swój udział w konkursie, dołączą do ankiety zgłoszenie udziału w konkursie wraz z niezbędnymi danymi. Szczegóły zawiera Regulamin konkursu organizowanego w ramach pilotażowego programu „System biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu”, który opublikujemy niebawem.
 
W okresie trwania pilotażu możliwość testowania pilotażowej Toruńskiej Karty Miejskiej będzie miało 700 osób, które zadeklarują chęć skorzystania z takiej formy płatności za bilety, wypełnią wniosek na użytkowanie kart, a ponadto zaakceptują Regulamin korzystania z pilotażowego programu „System biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu”. Osoby te, w cenie miesięcznego biletu na wszystkie linie tramwajowe, otrzymają kartę miejską z uzupełnioną ePortmonetką.
 
Nieograniczony dostęp do testowania systemu będą miały natomiast osoby dokonujące transakcji zakupu biletu na przejazd w terminalu biletu elektronicznego przy użyciu karty płatniczej lub smartfona z funkcją NFC.

Pilotaż biletu elektronicznego na liniach tramwajowych nr 1 i 1N realizowany jest przez firmę Bee-Tech Sp. z o.o. (która jest odpowiedzialna za wdrożenie) oraz R&G Plus Sp. z o.o. (odpowiedzialną za dostarczenie infrastruktury niezbędnej do uruchomienia pilotażu).

Partnerami akcji są: ATRIUM COPERNICUS; BEE-TECH;  ESERVICE; R&G PLUS


 

 

 
ZŁÓŻ WNIOSEK PRZEZ INTERNET

 

Teraz wniosek o wydanie takiej karty możesz złożyć nie wychodząc z domu – za pośrednictwem internetu.

Rozpoczął się pilotażowy program „System biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu”. Będzie on uzupełnieniem funkcjonujących obecnie źródeł dystrybucji biletów, a także pierwszym krokiem do wprowadzenia karty miejskiej. Teraz wniosek o wydanie takiej karty możesz złożyć nie wychodząc z domu – za pośrednictwem Internetu. Dla uczestników pilotażowego programu organizujemy konkursy z nagrodami.

Pilotaż będzie trwał 7 miesięcy, tj. od 1 marca do 30 września 2019 r.

Wykonaj następujące czynności aby złożyć wniosek o wydanie pilotażowej Toruńskiej Karty Miejskiej:

1)    Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z pilotażowego programu „System biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu”
2)    Pobierz wniosek o wydanie pilotażowej Toruńskiej Karty Miejskiej
3)    Dokonaj stosownej opłaty za bilet normalny 68,00 zł lub w przypadku korzystania z ulgi 34,00 zł na rachunek bankowy w Banku Pekao I/o/Toruń

70 1240 4009 1111 0010 4319 5465

4)    Podpisany wniosek, zdjęcie (rozdzielczość 400 dpi) oraz potwierdzenie dokonania wpłaty zeskanuj i wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5)    W przypadku biletu ulgowego podaj również nr dokumentu uprawniającego do stosowania ulgi z datą jego ważności.

Po otrzymaniu wszystkich wymaganych dokumentów przygotujemy dla Ciebie Kartę i poinformujemy telefonicznie o odbiorze. W celu odbioru karty należy w kasie biletowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 w Toruniu należy okazać dowód tożsamości (dowód osobisty, paszport, stosowny dokument uprawniający do ulgi, a w przypadku młodzieży szkolnej ważną legitymację szkolną).     

 

PONIŻEJ LINK DO POBRANIA WNIOSKU
 

 

 
 

 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Odnowiony Jelcz PR120M
Odnowiony Jelcz PR120M
Odnowiony Jelcz PR120M
Odnowiony Jelcz PR120M

Zakres działania

bip
Organizatorem Publicznego Transportu  Zbiorowego na terenie Torunia jest Gmina  Miasta Toruń. Wszystkie sprawy związane ze zwiększeniem oferty przewozowej np.: zwiększenie ilości kursów, zwiększenie częstotliwości kursowania pojazdów komunikacji miejskiej, zmiana tras pojazdów, zbyt duże napełnienie w pojazdach oraz kontrolą biletów w środkach komunikacji prowadzi Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia. Więcej...

Dane teleadresowe

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Sienkiewicza 24/26
87-100 Toruń
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS 0000406721 kapitał zakładowy 54.753.000,00 zł opłacony w całości Regon: 341227892

NIP: 8790177233

Zamawianie usług

Dział Sprzedaży

ul. Legionów 220,
87-100 Toruń,
56 652 83 23 wew. 61 lub 54

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rzecznik prasowy

ul. Sienkiewicza 24/26,

87-100 Toruń,
tel. 56 612-18-24

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o rzeczach pozostawionych w środkach

transportu MZK  w Toruniu

tel. 56 612-18-34

Informacja o cenach biletów

uprawnieniach do przejazdów

Kasy biletowe

ul. Sienkiewicza 24/26

tel. 56 612-18-34