Start

FACEBOOK

Czytaj więcej

Linie tramwajowe dzienne:

1 2

Linie autobusowe dzienne

10 11 12 13 14 15 16 17   19
20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
30 31 32 33 34 35 36 37    
40 41 42 44 45 46 0 C 51 52

Linie nocne: autobusowe i tramwajowe

01 03 05 51N 1N 3N 8N    

   

rmt4

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Pracownicy MZK z nagrodami

Wieloletni pracownik Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Wojciech Szachewicz został zwycięzcą konkursu „Pracownik Roku” zorganizowanego przezBusiness Centre Club. Laury zdobył w kategorii „Mentor”. Oprócz niego w czołówce znalazło się jeszcze dwoje innych pracowników Edyta Urtnowska i Leonard Grabowski.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu zgłosił do konkursu „Pracownik Roku” trzy osoby – Edytę Urtnowską w kategorii „Długodystansowiec”, Wojciecha Szachewicza w kategorii „Mentor” i Leonadra Grabowskiego w kategorii „Inicjator”. Cała trójka pokonała wielu konkurentów i dotarła do finału. Tam w każdej kategorii było po trzech finalistów i spośród nich kapituła wybierała najlepszych. W kategorii „Mentor” zwyciężył Wojciech Szachewicz.- Jestem dumny z tego, że w MZK pracują tak niezwykłe osobowości. Tacy pracownicy są na wagę złota. Mają nie tylko ogromne doświadczenie, ale także chęci, by się tym doświadczeniem dzielić i przygotowywać kolejne pokolenia – mówi Prezes Zarządu  Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. – To wspaniali fachowcy w swoich dziedzinach i ludzie pełni poświęcenia. To ludzie, którzy tę firmę znają od podszewki. Pani Edyta na przykład w trakcie swojej kariery zawodowej współpracowała z sześcioma dyrektorami i dwoma prezesami. Jestem jednym z tych prezesów i jestem zaszczycony, że mogę współpracować z tak dobrymi fachowcami.

Wojciech Szachewicz zwyciężył w kategorii „Mentor”. Zasłużenie, gdyż mało kto tak jak on potrafi przekazać innym swą bogatą wiedzę i podzielić się doświadczeniem. W MZK mówi się, że jeśli ktoś nie zna spraw sprzed lat, to koniecznie musi zapytać pana Wojtka. Bo to prawdziwa kopalnia wiedzy merytorycznej i praktycznej, cierpliwy mistrz z poczuciem humoru, wychowawca kilku pokoleń uczniów, którzy do dnia dzisiejszego korzystają z nabytych umiejętności i dla których zawsze znajduje czas. To człowiek, który żyje pracą i dla pracy.W MZK zaczął pracować blisko 42 lata temu, w 1979 r., początkowo na stanowisku starszego referenta, a następnie zastępcy kierownika oraz instruktora nauki jazdy. Przez ponad 10 lat był instruktorem nauki zawodu w Szkole Przyzakładowej. Wychował i przekazał wielu uczniom i pracownikom wiedzę i umiejętności organizacji pracy na różnych stanowiskach. Część jego wychowanków na stałe związało się z naszą spółką. W 2007 r. został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony dla Komunikacji Miejskiej w Toruniu".

- Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia, ale jest to miłe. Bez pracy nie wyobrażam sobie życia. Jestem bardzo związany z MZK, pracuję tu już 42 lata i staram się wypełniać swoje obowiązki najlepiej, jak potrafię. Cieszę się, że zostało to docenionemówi Wojciech Szachewicz.

Edyta Urtnowska znalazła się w gronie trojga finalistów w kategorii „Długodystansowiec”.Nic dziwnego, gdyż niewiele jest chyba osób tak długo, bo od prawie 53 lat, związanych z jednym miejscem pracy.

- Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, a sam fakt zgłoszenia przez firmę mojej kandydatury do konkursu jest dla mnie dowodem docenienia moich wieloletnich doświadczeń, bo pracując ponad 50 lat miałam okazję uczestniczyć w rozwoju MZK i kształtowaniu jego wizerunkumówi pani Edyta.Swą zawodową przygodę z komunikacją miejską pani Edyta zaczęła w 1968 r. Początkowo pracowała jako referent w administracji zakładu, a od 1969 r. do przejścia na emeryturę w 1998 r. była kierownikiem działu. Zajmowała się administracją oraz - w szerokim zakresie - sprawami bytowymi załogi (umundurowanie, ośrodki wczasowe, organizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży), a także organizacją pracy pracowników.

Pani Edyta to prawdziwa pasjonatka historii toruńskiego MZK. Była jednym z inicjatorów utworzenia w 2008 r. izby tradycji pod nazwą "Ocalić od zapomnienia... - tramwaje toruńskie", w której można podziwiać eksponaty mówiące o przeszłości zakładu i miasta. Jest autorką licznych albumów i publikacji, obecnie pracuje nad kolejnym albumem o historii tramwajów i autobusów. W okresie letnim pani Edyta – poza zwykłymi obowiązkami w zakładowym archiwum – oprowadza po MZK wycieczki miłośników komunikacji miejskiej.
 
Była wielokrotnie odznaczona licznymi dyplomami i medalami, w tym Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem "Zasłużony dla Komunikacji Miejskiej w Toruniu". Po przejściu na emeryturę, w marcu 1998 r. ponownie zasiliła szeregi zakładu jako samodzielny referent ds. archiwalnych, gdzie pracuje do dziś.
 
Leonard Grabowski zdobył wyróżnienie w kategorii „Inicjator”. W MZK pracuje od 1982 r. Jest ogromną skarbnicą wiedzy teoretycznej i praktycznej, którą wykorzystuje w pracy i którą chętnie dzieli się ze współpracownikami. Jest inicjatorem wielu fachowych rozwiązań w branży torowej. Dzięki jego staraniom w latach 1991 - 2008 zmodernizowano w Toruniu blisko 20 km torowisk, co pozwoliło uniknąć sytuacji zawieszenia ruchu tramwajowego na danych odcinkach (co zdarzało się w innych miastach Polski). Trafna okazała się także jego decyzja o eliminowaniu z sieci tramwajowej szyn typu kolejowego i zastąpienie ich szynami tramwajowymi (rowkowymi), co ograniczyło ilość wykolejeń taboru spowodowanych pękniętą osią kół tramwajowych. W latach 2013-2014 pan Leonard dokonał przeglądu torowisk polegającego na pomiarach skrajni budowlanej istniejącej infrastruktury torowej, a następnie zrealizował niezbędne korekty dla zakupu tramwajów nowej generacji.Za zasługi i wkład w rozwój zakładu został Pan odznaczony srebrnym medalem "Zasłużony dla Komunikacji Miejskiej w Toruniu".

- Bardzo lubię swoją pracę. Najlepiej świadczy o tym chyba fakt, że mimo, że mógłbym już być spokojnym emerytem, ciągle pracuję –śmieje się pan Leonard.– Mam tu jeszcze trochę do zrobienia, np. musimy kupić samochody do utrzymania i konserwacji torowisk. No i czekam na nowe tramwaje. A przez to, że zgłoszono mnie do konkursu, czuję się doceniony.

Finałowa gala, ze względu na sytuację epidemiczną, odbyła się on-line. Relację będzie można obejrzeć niebawem. Miejski Zakład Komunikacji nagrodził swoich pracowników dyplomami oraz szczególnymi dziełami plastycznymi – szczególnymi, gdyż Pani Edyta, pan Wojtek i pan Leonard przedstawieni są na nich na swoich miejscach pracy.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Odnowiony Jelcz PR120M
Odnowiony Jelcz PR120M
Odnowiony Jelcz PR120M
Odnowiony Jelcz PR120M

Zakres działania

bip
Organizatorem Publicznego Transportu  Zbiorowego na terenie Torunia jest Gmina  Miasta Toruń. Wszystkie sprawy związane ze zwiększeniem oferty przewozowej np.: zwiększenie ilości kursów, zwiększenie częstotliwości kursowania pojazdów komunikacji miejskiej, zmiana tras pojazdów, zbyt duże napełnienie w pojazdach oraz kontrolą biletów w środkach komunikacji prowadzi Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia. Więcej...

Dane teleadresowe

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Sienkiewicza 24/26
87-100 Toruń
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS 0000406721 kapitał zakładowy 81.580.000,00 zł opłacony w całości Regon: 341227892

NIP: 8790177233

Zamawianie usług

Dział Sprzedaży Reklamy

ul. Legionów 220,
87-100 Toruń,
56 612-18-05
783 898 988
690 486 721

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rzecznik prasowy

ul. Sienkiewicza 24/26,

87-100 Toruń,
tel. 56 612-18-15

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o rzeczach pozostawionych w środkach

transportu MZK  w Toruniu

tel. 56 612-18-41

Informacja o cenach biletów

uprawnieniach do przejazdów

Kasy biletowe

ul. Sienkiewicza 24/26

tel. 56 612-18-41