Twoje dane osobowe przetwarzane beda w celach okreslonych w naszej Polityce Prywatnosci w szczegolnosci: w celu wykonania umowy w celach statystycznych ktore pozwalaja nam udoskonalac nasze usługi Pamietaj ze dbamy o Twoją prywatnosc i bez Twojej zgody nie zwiększymy zakresu naszych uprawnien, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Start

FACEBOOK

Linie tramwajowe dzienne:

1 5 8 9 52

Linie autobusowe dzienne:

10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 25 26 27 28 29 30
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 44 45 46 0 C   IK EA

Linie nocne: autobusowe i tramwajowe

01 03 05 1N 3N    
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wspaniała zabawa w zajezdni tramwajowej
 
Darmowe przejażdżki tramwajem turystycznym i swingiem, prezentacja hybrydowego autobusu, muzyka na żywo, konkursy, loteria, pokazy działań Straży Pożarnej i Miejskiej – to tylko część atrakcji, które 12 maja 2018 r. czekały na uczestników Dnia Otwartego Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu połączonego z Dniem Otwartym Funduszy Europejskich.
 
Dzień Otwarty Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu połączony z Dniem Otwartym Funduszy Europejskich odbył się w zajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicz 24/26. Gościło na nim wielu torunian, ale także turystów, którzy podziwiali przede wszystkim toruńskie tramwaje typu swing. 

- Komunikacja miejska w Toruniu ciągle się rozwija, unowocześnia – wszystko, by torunianie mogli dotrzeć w każdy zakątek miasta. Widać to szczególnie w rozwoju sieci tras związanym z rozbudową toruńskich osiedli, np. w ostatnim czasie z powstaniem tzw. osiedla JAR, zmianami infrastrukturalnymi, urbanistycznymi etc. Liczba przewożonych pasażerów stanowi dowód na to, jak ważnym i nieodłącznym elementem życia naszego miasta jest komunikacja miejska mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. – Nie sposób tu nie docenić roli funduszy europejskich. Dzięki znaczącemu unijnemu dofinansowaniu rozwija się nie tylko komunikacja, a całe miasto, we wszystkich jego sferach.
 
- Wybór daty Dnia Otwartego nie jest przypadkowy. Za kilka dni minie 127 lat od powstania toruńskiej komunikacji miejskiej. W 1891 roku bowiem, 16 maja, na ulicach naszego miasta pojawiły się pierwsze tramwaje konne, które kursowały na trasie Bydgoskie Przedmieście - Dworzec Toruń Miasto. Zajezdnię tramwajową, mieszczącą się do dziś przy ul. Sienkiewicza, wyposażono wówczas w warsztaty do konserwacji i remontu wozów oraz w stajnie dla koni – dodaje prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki.- Wkrótce, bo w roku 1899, linie tramwajowe zostały zelektryfikowane. Z kolei pierwsze autobusy pojawiły się w naszym mieście w 1924 roku - były to cztery pojazdy marki Ford - i kursowały na linii między Dworcem Toruń Miasto a obecnym Dworcem Głównym.Dzień Otwarty Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu połączony z Dniem Otwartym Funduszy Europejskich odbył się w zajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicz 24/26. Na tych, którzy interesują się komunikacją miejską, czekała moc atrakcji. Był koncert Zespołu Szkół Muzycznych, pokaz interwencji patrolu Straży Miejskiej oraz działań Straży Pożarnej. Tu każdy mógł spróbować swych sił w podnoszeniu tramwaju za pomocą specjalistycznego sprzętu pneumatycznego. Swych sił w podnoszeniu 14-tonowego kolosa spróbował – z powodzeniem – także prezydent Torunia Michał Zaleski.


 
- Nie wiedziałem, że do podniesienia tramwaju wystarczą tylko takie małe siłowniczki. Myślałem, że w razie potrzeby trzeba użyć dźwigu – stwierdza pan Wojtek, który do zajezdni przyszedł z dziećmi. – Zresztą na każdym kroku dowiaduję się czegoś nowego o naszych autobusach i tramwajach. Naprawdę warto było przyjść.
 
Chętni mogli zwiedzić naszą Izbę Pamięci, by dowiedzieć się, jak funkcjonowała komunikacja miejska w dawnych latach. Była też okazja do przejażdżki zabytkowych tramwajem turystycznym oraz nowoczesnym swingiem. Zainteresowani nowszymi działaniami miejskiej spółki mogli poznać jej plany na najbliższe lata, w tym szczegółowo zapoznać się z projektami dofinansowanymi z funduszy unijnych, które MZK obecnie realizuje. Była też okazja, by obejrzeć ekologiczny autobus hybrydowy. 14 takich pojawi się w Toruniu jesienią.


 
- Uwielbiam autobusy i tramwaje. Bardzo chciałabym zostać w przyszłości motorniczą albo kierowcą autobusu, więc chcę się jak najwięcej dowiedzieć i dlatego tu przyszłam. Wszystko mnie ciekawi. To super sposób na spędzenie kawałka weekendu mówi toruńska licealistka.
 
Nie zabrakło także loterii oraz konkursów wiedzy o toruńskiej komunikacji i funduszach europejskich. Były stoiska tematyczne, a na uczestników zabawy czekały napoje i słodkości z firmy „Wawel”.
Więcej zdjęć w galerii link poniżej:

https://mzk-torun.pl/galerie/792-dzien-funduszy-europejskich-2018
 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Odnowiony Jelcz PR120M
Odnowiony Jelcz PR120M
Odnowiony Jelcz PR120M
Odnowiony Jelcz PR120M

Zakres działania

bip
Organizatorem Publicznego Transportu  Zbiorowego na terenie Torunia jest Gmina  Miasta Toruń. Wszystkie sprawy związane ze zwiększeniem oferty przewozowej np.: zwiększenie ilości kursów, zwiększenie częstotliwości kursowania pojazdów komunikacji miejskiej, zmiana tras pojazdów, zbyt duże napełnienie w pojazdach oraz kontrolą biletów w środkach komunikacji prowadzi Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia. Więcej...
Drogi Gościu!
Aby móc dopasować sposób korzystania ze strony oraz aby móc ulepszać funkcjonalność naszej strony i dostarczać Tobie coraz lepsze usługi, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania.
Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność i bez Twojej zgody nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień. Zgodę na ich przetwarzanie możesz wycofać w każdej chwili, klikając odpowiedni rubrykę na podstronie Polityki Prywatności.
 

Zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (powszechnie określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), pragniemy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych na zasadach przetwarzania.
Po wyrażeniu przez Ciebie zgody i kliknięciu w pole………………….będziemy zbierać Twoje dane osobowe, w ramach korzystania przez Ciebie z naszej strony internetowej i poszczególnych jej funkcjonalności,  tym zapisywanych w plikach cookies.
 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Toruniu, ul. Sienkiewicza 24/26, 87-100 Toruń, wpisana do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy w Toruniu pod numerem KRS 0000406721, NIP 8790177233.
 
Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celach określonych w naszej Polityce Prywatności, w szczególności:
- w celu wykonania umowy,
-  w celach statystycznych, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi,
- jeżeli wyrazisz na to dodatkową zgodę – również w celu marketingu bezpośredniego,
- zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć boty, oszustwa i nadużycia.
                 
 
Twoje dane osobowe będą lub mogą być przekazywane do podmiotów realizujących usługi na naszą rzecz, naszych podwykonawców oraz podmiotów uprawnionych do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądów lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.
 
Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także w każdym czasie wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw wobec dalszego przetwarzania oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności, która opisuje również w jaki sposób możesz poinformować Nas o swoim żądaniu.
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Z kolei taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i naszego marketingu własnego jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych naszej firmy, jak również podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.
 
Wedle naszej najlepszej wiedzy wdrożyliśmy wszelkie środki bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych wymagane przez przepisy prawa w zakresie ochrony danych osobowych, zaś Twoje dane osobowe są przetwarzane z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione.
Wszelkie postanowienia dotyczące ochrony danych osobowych oraz plików cookies znajdziesz również w Polityce Prywatności.
Jeśli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym ze strony internetowej, udostępnianej zarówno w wersji „desktop”, jak i „mobile”, w tym danych osobowych zbieranych również w tzw. plikach cookies w celach marketingowych przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu Sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu, ul. Sienkiewicza 24/26, 87-100 Toruń, KRS 0000406721, NIP 8790177233, prosimy kliknąć przycisk „Zgadzam się”.
 
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać klikając odpowiednie pole na podstronie……………. lub pisząc wiadomość e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
-
 
 
 
ZGADZAM SIĘ
NIE, DZIĘKUJĘ

x

Dane teleadresowe

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Sienkiewicza 24/26
87-100 Toruń
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS 0000406721 kapitał zakładowy 44.953.000,00 zł opłacony w całości Regon: 341227892

NIP: 8790177233

Zamawianie usług

Dział Sprzedaży

ul. Legionów 220,
87-100 Toruń,
56 652 83 23 wew. 61 lub 54

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rzecznik prasowy

ul. Sienkiewicza 24/26,

87-100 Toruń,
tel. 56 612-18-24

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o rzeczach pozostawionych w środkach

transportu MZK  w Toruniu

tel. 56 612-18-34

Informacja o cenach biletów

uprawnieniach do przejazdów

Kasy biletowe

ul. Sienkiewicza 24/26

tel. 56 612-18-34