Start

FACEBOOK

2021 06 16 banner www POiS RGB

2021 06 16 banner www RPO RGB

Czytaj więcej

Linie tramwajowe dzienne:

1 2 4 5

Linie autobusowe dzienne:

10 11 12 13 14 15 16 17   19
20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
40 41 42 44 45 46 0 C
51 52 53

Linie nocne: autobusowe i tramwajowe

01 03 05 51N 1N 3N 8N  

 

Start 8 maja

Przypominamy, że 8 maja 2019 r. rozpoczną się prace drogowo-torowe w rejonie pl. Rapackiego. W związku z tym czekają nas zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Dlatego dobrze już dziś zastanowić się, którędy i czym jechać, by uniknąć utrudnień.

Inwestycja obejmie przebudowę istniejących torowisk tramwajowych wzdłuż ulic: Chopina, al. św. Jana Pawła II, Wały gen. Sikorskiego oraz Kraszewskiego i Czerwona Droga, a także budowę nowego odcinka torowiska łączącego pl. Artylerii Polskiej i pl. Niepodległości wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W al. św. Jana Pawła II powstanie nowoczesny węzeł przesiadkowy integrujący transport autobusowy z tramwajowym. Przeprowadzona zostanie również kompleksowa przebudowa układu drogowego w obrębie modernizowanych torowisk. Nowo powstały odcinek torowiska pozwoli na wprowadzenie dodatkowych połączeń tramwajowych. Dzięki temu tramwaje będą mogły przejąć część pasażerów korzystających dotąd ze środków komunikacji indywidualnej i autobusowej.

Prace budowlane zostały podzielone na etapy:
I etap – ul. Chopina i Wały gen. Sikorskiego
II etap – al. św. Jana Pawła II
III etap – pl. Niepodległości

W czasie prac zmieni się organizacja ruchu drogowego i będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska. Co nas czeka w I etapie?

Zmiany w organizacji ruchu
- Roboty budowlane rozpoczną się 8 maja, tak, by nie powodować utrudnień podczas długiego, majowego weekendu, kiedy to do Torunia zjeżdża dużo turystów – wyjaśnia Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu sp. z o.o. Zbigniew Wyszogrodzki.-Nie bez znaczenia jest też fakt, że 6 maja rozpoczynają się matury, więc maturzyści będą mieli dwa dni, by zapoznać się z nową organizacją ruchu i komunikacji miejskiej, i wybrać najdogodniejszą drogę dotarcia na pozostałe egzaminy.
 
Prace ruszą w dwóch punktach: na ul. Chopina (na odcinku od skrzyżowania z al. 500-lecia Torunia do al. św. Jana Pawła II) i Wały gen. Sikorskiego (na odcinku od pl. Teatralnego do al. św. Jana Pawła II). Będą polegały na rozbiórkach  nawierzchni bitumicznej  jezdni (frezowania) oraz jej podbudowy i na rozbiórce istniejącego torowiska tramwajowego. Następnie rozpoczną się roboty związane z przebudową sieci podziemnych.

Pierwszy etap prac budowlanych będzie wiązał się z zamknięciem dla ruchu samochodowego ulic Chopina i Wały gen. Sikorskiego. Nastąpi to 8 maja br. o godz. 9.00, po porannym szczycie komunikacyjnym.

Na  Wałach gen. Sikorskiego, na odcinku od pl. Artylerii Polskiej do pl. Teatralnego, ruch w początkowej fazie będzie odbywał się po południowej jezdni, ale przejazd będzie możliwy tylko dla pojazdów transportu zbiorowego, TAXI i służb miejskich. Następnie, po wykonaniu jezdni północnej oraz torowiska, ruch kołowy zostanie poprowadzony jezdnią północną na tych samych zasadach co wcześniej ruch prowadzony jezdnią południową.

Zalecany będzie objazd ze wschodu na most Piłsudskiego ulicami: z Warszawskiej w Dobrzyńską i dalej do ronda Pokoju Toruńskiego, ulicą Przy Kaszowniku przez pl. Chrapka, dalej ulicami: Przy Kaszowniku, Odrodzenia, Czerwona Droga do pl. Niepodległości, al. św. Jana Pawła II na most im. J. Piłsudskiego.

W tym czasie ruch samochodowy w ul. Chopina na odcinku od al. 500-lecia Torunia do al. św. Jana Pawła II odbywać się będzie po istniejącej jezdni. Następnie, po usunięciu kolizji z sieciami podziemnymi ruch kołowy zostanie przełożony na specjalnie przygotowane do tego celu  torowisko. Jednocześnie zapewniony zostanie dojazd ulicą Chopina od ul. Bydgoskiej do ul. Fredry. Przejazd przez skrzyżowanie ul. Chopina i al. 500-lecia Torunia dla tej relacji będzie niemożliwy, obowiązywał będzie objazd ul. Bydgoską, al. 500-lecia Torunia i dalej w prawo w ul. Chopina.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Autobusy
Od 8 maja br. od godz. 9.00 dla linii autobusowych jadących w kierunku mostu im. J. Piłsudskiego zostanie wyznaczony objazd.
Autobusy linii nr 10,12,14,20,22,27,32 będą omijać al. Solidarności i pojadą objazdem ul. Czerwona Droga i al. Jana Pawła II.
Autobusy będą się zatrzymywać na przystanku „Odrodzenia” przy Cinema City.
Linie nocne nr 01 i 03 będą się zatrzymywać przy CKK Jordanki.

Tramwaje
Od 9 maja br. od godz. 4:30ruch tramwajowy w ul. Bydgoskiej na odcinku od ul. Sienkiewicza do al. Solidarności zostanie wstrzymany.
Na odcinku ul. Odrodzenia – ul. Reja zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa linii nr 53, z częstotliwością kursowania co 15 - 20 min.
Trasa linii będzie przebiegać następująco: ul. Odrodzenia – ul. Czerwona Droga – ul. Mickiewicza – ul. Sienkiewicza – ul. Broniewskiego – ul. Reja – ul. Bydgoska – pl. Rapackiego – al. Solidarności – ul. Odrodzenia.
Nie będą kursowały tramwaje linii nr 3 i 4.
Zmieni się trasa przejazdu linii nr 5 – objazd przez al. Solidarności i ul. Kraszewskiego zamiast ul. Bydgoską, a z pętli Motoarena przez ul. Reja – ul. Bydgoską – ul. Sienkiewicza.
Tramwaje nocne linii 3N pojadą objazdem przez ul. Uniwersytecką – Wały gen. Sikorskiego – al. Solidarności - ul. Kraszewskiego – ul. Bema. Trasa będzie skrócona do pętli Wschodnia.
Zwiększy się częstotliwości kursów linii nr 2 - z 10 min. do 8 min.
Linie nr 1 i 2 na odcinku wspólnym będą kursowały przemiennie (co 4 min.).
Nastąpi korekta w odjazdach linii tramwajowej nr 1 i 5.

Zmienione rozkłady jazdy:
2019-05-09 - odjazdy autobusów linii nr 53 z przystanku Odrodzenia
2019-05-09 - odjazdy autobusów linii nr 53 z przystanku Reja
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 1 z pętli Olimpijska
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 1 z pętli Uniwersytet
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 1 z przystanku Odrodzenia (kier. Uniwersytet)
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 1 z przystanku Sienkiewicza (kier. Olimpijska)
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Elana B
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Motoarena
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 2 z przystanku Odrodzenia (kier. Motoarena)
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 2 z przystanku Sienkiewicza (kier. Elana B)
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 3N z pętli Motoarena
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 3N z pętli Wschodnia
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 5 z pętli Motoarena
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 5 z pętli Olimpijska
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 5 z przystanku Odrodzenia (kier. Motoarena)
2019-05-09 - odjazdy tramwajów linii nr 5 z przystanku Sienkiewicza (kier. Olimpijska)

2019-05-09 - zmiany tras przejazdu oraz lokalizacji przystanków - zmiany tramwajowe
2019-05-09 - zmiany tras przejazdu oraz lokalizacji przystanków

Prezentacja nt. prac w rejonie pl. Rapackiego oraz zmian w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Prace przy I etapie planuje się zakończyć do końca lipca br., jednak przy tak szerokim zakresie mogą nas zaskoczyć „niespodzianki” archeologiczne lub związane z siecią podziemną. O terminach będziemy na bieżąco informować.

Kompleksowa informacja nt. utrudnień i zmian w komunikacji miejskiej w I etapie prac znajduje się na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacji i Urzędu Miasta Torunia, na podstronie projektu pod adresem: https://bitcity2.mzk-torun.pl/ oraz na facebooku MZK.

Ponadto wśród mieszkańców Torunia, przedsiębiorców i instytucji znajdujących się w rejonie robót kolportowane są ulotki informujące o zmianach i o tym, jak najłatwiej poruszać się w obrębie prac. Informacje takie znajdują się również na plakatach i monitorach w pojazdach komunikacji miejskiej.

Co dalej?
Etap II - po udrożnieniu ulic Chopina i Wały gen. Sikorskiego, w terminie od sierpnia 2019 do lipca 2020 r., prace przeniosą się na al. św. Jana Pawła II, przy czym ten etap budowy będzie podzielony na dwa podetapy, tj. podetap 1 - kiedy ruch samochodowy będzie odbywał się po jezdni wschodniej oraz podetap 2 - kiedy ruch zostanie przełożony na jezdnię zachodnią.

Etap III - ostatnim etapem robót budowlanych będzie przebudowa pl. Niepodległości, której realizację zaplanowano w terminie od stycznia do lipca 2020 r. Prace będą obejmowałybudowę węzła torowego na pl. Niepodległości z połączeniem nowego odcinka torowiska w al. św. Jana Pawła II oraz przebudowę fragmentów istniejącego torowiska wzdłuż ulic Kraszewskiego i Czerwona Droga.

O zmianach w organizacji ruchu i w komunikacji miejskiej w poszczególnych etapach będziemy informować na bieżąco.

Warto wiedzieć
Plac Rapackiego zyska nowe oblicze w ramach projektu „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT-City II”. Generalnym wykonawcą jest wyłonione w przetargu polsko-hiszpańskie konsorcjum firm Balzola Polska Sp. z o.o. oraz Construcciones y Promociones Balzola S.A. Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, gdzie to wykonawca jest odpowiedzialny zarówno za opracowanie dokumentacji projektowej jak i realizację robót budowlanych. Umowę z wykonawcą podpisano 23 stycznia 2018 r. Wartość robót budowlanych wraz z projektowaniem to niemal 66,9 mln zł brutto.
 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zakres działania

bip
Organizatorem Publicznego Transportu  Zbiorowego na terenie Torunia jest Gmina  Miasta Toruń. Wszystkie sprawy związane ze zwiększeniem oferty przewozowej np.: zwiększenie ilości kursów, zwiększenie częstotliwości kursowania pojazdów komunikacji miejskiej, zmiana tras pojazdów, zbyt duże napełnienie w pojazdach oraz kontrolą biletów w środkach komunikacji prowadzi Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia. Więcej...

Not only is this replica rolex self-winding watch attractive, but it can also be an ideal addition for individuals who choose a practical, reliable and good-looking self-winding chronograph.

Dane teleadresowe

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Sienkiewicza 24/26
87-100 Toruń
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS 0000406721 kapitał zakładowy 35.320.000,00 zł opłacony w całości Regon: 341227892

NIP: 8790177233

Zamawianie usług

Dział Sprzedaży Reklamy

ul. Legionów 220,
87-100 Toruń,
56 612-18-05
783 898 988
690 486 721

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rzecznik prasowy

ul. Sienkiewicza 24/26,

87-100 Toruń,
tel. 56 612-18-15

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o rzeczach pozostawionych w środkach

transportu MZK  w Toruniu

tel. 56 612-18-41

Informacja o cenach biletów

uprawnieniach do przejazdów

Kasy biletowe

ul. Sienkiewicza 24/26

tel. 56 612-18-41