Top Inwestycje Komunalne – zagłosuj na Toruń

Zdjęcie budowy linii i baner Top Inwestycje

Flagowa inwestycja miasta realizowana przez Miejski Zakład Komunikacji – budowa linii tramwajowej na północ Torunia przeszła do II etapu ogólnopolskiego konkursu Top Inwestycje Komunalne 2023. Oddaj na nią głos w internetowym plebiscycie!

W drugim etapie konkursu znalazło się 28 inwestycji zgłoszonych z całej Polski. Organizatorzy docenili budowę linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą do pętli tramwajowej przy ul. Heweliusza, jako największą w ostatnich latach inwestycję miasta, która w wielu aspektach podniesie komfort życia mieszkańców.

Zagłosuj na Toruń!

Oprócz tego, że zgłoszenia w konkursie oceniać będzie Rada Konsultacyjna, która wybierze 10 laureatów, do 11 kwietnia do godz. 9.00 trwa głosowanie o nagrodę czytelników. Zachęcamy do oddania głosu!

Jak głosować?
Wejdź na stronę konkursu
• Spośród zgłoszeń wybierz „Budowa linii tramwajowej w Toruniu”
•    Kliknij przycisk „Popieram” i potwierdź, że nie jesteś robotem

Każdy może oddać jeden głos. Zatem myszki lub smartfony w dłoń i klikamy na Toruń!

O konkursie

Organizatorem konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2023” jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. oraz PTWP-Online Sp. z o.o. z Katowic, wydawca serwisu PortalSamorzadowy.pl. Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja odważnych i prorozwojowych komunalnych inwestycji prowadzonych przez samorządy.

W konkursie oceniane są inwestycje komunalne, które zostały zrealizowane przez jednostki samorządu terytorialnego lub prywatne spółki, które po prywatyzacji wykonują zadania władzy lokalnej, np. w zakresie gospodarki komunalnej, na terenie całej Polski i ukończone/oddane do użytku lub zrealizowane w co najmniej 50% do końca 2022 roku.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali 25 kwietnia, w trakcie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (www.eecpoland.eu 24-26.04.2023).

Zgłoszenie Torunia

W przygotowanym przez MZK zgłoszeniu do konkursu zwracano uwagę na to, że budowa linii tramwajowej to jedna z największych inwestycji prowadzonych w ostatnich latach w Toruniu. Dzięki niej mieszkańcy najprężniej rozwijającego się nowego osiedla w północnej części miasta zyskają wygodne połączenie z centrum. Podkreślano, że tramwaj, jako niezależny od natężenia ruchu na drogach środek transportu, będzie dla mieszkańców najszybszą opcją pokonania tej trasy. Korzyści z budowy odczuje też cała lokalna społeczność, bowiem rozbudowa sieci transportu tramwajowego w znaczący sposób przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin. Zgłaszający podkreślali, że ekologiczny charakter inwestycji uzupełnią zielone wiaty przystankowe, zielone torowiska oraz liczne nasadzenia drzew i krzewów. Zwracano też uwagę, że dzięki budowie nowych chodników oraz ścieżek rowerowych zyskają piesi i miłośnicy jednośladów. Ponadto na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach wpłynie budowa nowych przejść dla pieszych, oświetlenia ulicznego oraz sygnalizacji. Nowe rozwiązania drogowe usprawnią z kolei ruch samochodów, likwidując nadmierną emisję spalin w korkach. Nie bez znaczenia jest również to, że projektując trasę inwestor przewidział stworzenie godziwych warunków pracownikom MZK, dla których zaplanowano na pętli budynek z zapleczem socjalnym i dyżurką. Na pętli zlokalizowany również zostanie punkt obsługi pasażerów.

Dane kontaktowe
Adres
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Sienkiewicza 24/26
87-100 Toruń

zaklad@mzk.torun.pl

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy
KRS 0000406721
kapitał zakładowy: 68.072.000,00 zł opłacony w całości

Regon: 341227892
NIP: 8790177233

© MZK w Toruniu Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zasteżone.
Designed by DJ-Extensions.
Dostępne strony internetowe WCAG