Zagraj w WOŚP z MZK!

tramwaj turystyczny z serduszkiem WOŚP

Licytacja przejazdu tramwajem turystycznym, eSkarbonka oraz papierowe puszki wystawione w dyspozytorniach - Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu po raz kolejny włącza się w zbiórkę pieniędzy w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pracownicy MZK chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych. Od kilku lat przekazują świąteczne prezenty w ramach akcji Szlachetna Paczka, aktywnie włączyli się w ubiegłym roku w zbiórkę darów dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Od ubiegłego roku wrzucają również pieniądze do puszek wystawionych w dyspozytorniach zajezdni tramwajowej i autobusowej w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku poszliśmy o krok dalej i oprócz pracowników, chcemy zaangażować w WOŚP także naszych klientów i gości.

Jak grać z MZK?

Chętni do grania i pomagania z MZK mogą się do tego włączyć na trzy sposoby:

1.    Weź udział w aukcji
Na aukcji w serwisie Allegro, organizowanej wspólnie ze Sztabem Toruń można wylicytować ok. 45-minutowy przejazd turystycznym tramwajem MZK wraz z przewodnikiem. Pojazd wyglądem przypomina pierwsze toruńskie tramwaje. Trasa będzie wiodła po Bydgoskim Przedmieściu, a przewodnik turystyczny opowie o mijanych miejscach. Przejazd,  ze względu na specyfikę tramwaju, może się odbyć między 1 czerwca a 31 sierpnia – konkretna data do uzgodnienia z MZK przez zwycięzcę aukcji. Warto się skrzyknąć i licytować większą ekipą, nie tylko dlatego, że można zebrać więcej pieniędzy na szczytny cel, ale także dlatego, że do tramwaju zmieści się ok 25 osób. Licytacja kończy się 30 stycznia.

Przejdź do aukcji na Allegro

2.    Zasil eSkarbonkę
Drugą możliwością jest zasilenie eSkarbonki MZK. Wystarczy kilka kliknięć i już wspólnie pomagamy!

Przejdź do eSkarbonki

3.    Wrzuć pieniądze do puszki
Trzecia możliwość to wrzucenie pieniędzy do papierowych puszek dostępnych w dyspozytorniach tramwajowej (ul. Sienkiewicza 24/26) i autobusowej (ul. Legionów 220). Tu zbiórka zakończy się 28 stycznia.

Cel 31. Finału WOŚP

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów. W Polsce, ze względu na brak krajowego rejestru, nie istnieją wiarygodne dane na temat zapadalności na sepsę. Wyniki badań punktowych w latach 2012-2013 wskazują, że liczba przypadków sepsy wynosiła co najmniej 50 tys. rocznie, a współczynnik umieralności jest wyższy niż umieralność z powodu nowotworów układu oddechowego czy zawału serca. Ponadto w raporcie NIK z 2018 roku na temat zakażeń szpitalnych podkreśla się konieczność wdrożenia pilnych działań w obszarze zapobiegania, monitorowania i leczenia sepsy.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Wiemy, że wśród naszych pasażerów, gości i pracowników jest mnóstwo ludzi o wielkich sercach, dlatego zapraszamy - zagrajcie w Finale WOŚP razem z MZK!

Dane kontaktowe
Adres
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Sienkiewicza 24/26
87-100 Toruń

zaklad@mzk.torun.pl

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy
KRS 0000406721
kapitał zakładowy: 68.072.000,00 zł opłacony w całości

Regon: 341227892
NIP: 8790177233

© MZK w Toruniu Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zasteżone.
Designed by DJ-Extensions.
Dostępne strony internetowe WCAG