Samoobsługowa stacja paliw MZK

Stacja paliw czynna codziennie od 6:00 do 22:00.

6.29
6.34
6.49
1.99

W Toruniu dowieziemy naszych pasażerów wszędzie. Czasem jednak trzeba wyjechać poza miasto. Wtedy warto skorzystać z naszej Samoobsługowej Stacji Paliw, która znajduje się na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220 (wjazd od ul. Wielki Rów).

Co oferujemy?

  • wysoką jakość paliw
  • konkurencyjne ceny
  • restrykcyjny system kontroli przy każdej dostawie
  • paliwo testowane na naszej flocie
  • ON Super – najwyższej jakości olej napędowy

Diesel zero - dłuższe życie silnika

Szczególnie istotne dla właścicieli diesli jest to, że przez cały rok oferujemy klientom ON Super – najwyższej jakości olej napędowy B-zero, czyli paliwo bez biokomponentów. Ten rodzaj oleju napędowego jest dziś na stacjach paliw rzadkością.

Na podstawie prawie 100-letniego doświadczenia MZK w prowadzeniu autobusów, możemy śmiało powiedzieć, że układy wtryskowe naszych diesli na B-zero potrafią bezawaryjnie pracować nawet 1 mln km, czyli trzykrotnie dłużej bez naprawy niż na klasycznym paliwie B-7. Warto więc rozważyć zmianę lub przynajmniej co jakiś czas zatankować kilka razy paliwo bez biokomponentów i oczyścić w ten sposób silnik z osadów.

Potwierdzeniem tych słów jest artykuł, który niedawno pojawił się na portalu autokult.pl. Jego autor Marcin Łobodziński analizuje atuty diesla B-zero. Pisze on:

Z opinii zebranych od użytkowników samochodów jeżdżących na dieslu B-zero można wnioskować, że jest to paliwo mniej negatywnie wpływające na pracę silnika. Uznaje się B-zero za paliwo czystsze i mniej szkodliwe dla układu wtryskowego. Ponadto, jeśli samochód ma dłuższe postoje, warto mieć w zbiorniku diesla B-zero, a jeśli jest B7, to najlepiej go wypalić lub zlać.

W artykule przytoczona została również  wypowiedź Roberta Halickiego z MyNano High Automotive Technology, który zajmuje się badaniem silników, paliw i olejów:

Biododatki dodawane do paliwa mają tendencję do tworzenia konglomeratów, rozwarstwiania się i zachodzenia reakcji bakteryjnych. My to nazywamy "glony paliwowe", to wygląda jak żel. Tego typu rzeczy nie ma prawa być w paliwie bez bio - mówi specjalista.

Masz firmę?

Mamy dla Ciebie specjalną ofertę!
O szczegóły zapytaj w Dziale Sprzedaży
ul. Legionów 220
tel. 56 612 18 07, -08, 783 898 988
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak dojechać?

Teraz łatwiejszy dojazd do naszej stacji - także od strony ronda Czadcy!

Wcześniej dojazd do stacji paliw MZK był możliwy ul. Wielki Rów tylko z kierunku ul. Grudziądzkiej. Teraz, gdy na Wielkim Rowie, na pasie biegnącym od ronda Czadcy, powstał lewoskręt, szybciej i prościej po benzynę, olej napędowy i AdBlue mogą dojechać samochody jadące np. ul. Legionów czy Długą.

Zatankuj u nas po korek korzyści!