Na skróty


  • Rozkład jazdy
  • Kup bilet online
  • Wyszukaj połączenie
  • Punkty sprzedaży biletów
  • Ulgii i uprawnienia

Autobusem za tramwaje

Autobusy

W związku z pracami przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Warneńczyka, Gogi i Kościuszki od poniedziałku 20 marca do piątku 31 marca 2023 r. wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 2 i 4 na odcinku od ul. Odrodzenia do pętli Elana. W tym czasie zostaną zdemontowane tymczasowe rozjazdy i odtworzone torowisko, a za tramwaje kursowały będą autobusy.

Na trasie al. Solidarności - Bukowa kursować będą zastępczo autobusy linii ZT 2. Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Tramwaje linii nr 2 i 4 z pętli Motoarena i Uniwersytet kursować będą do alei Solidarności. W centrum tramwaje kursować będą pętlą przez al. Św. Jana Pawła II - Wały gen. Sikorskiego - al. Solidarności – Odrodzenia.

Przesiadki z autobusów zastępczych na tramwaje i odwrotnie będą możliwe na węźle przesiadkowym przy al. Solidarności od strony Muzeum Etnograficznego.

Przypominamy, że bilety czasowe 60-minutowe umożliwiają korzystanie z przesiadki. Bilety okresowe na linie tramwajowe zachowują ważność na linii ZT 2.

Tramwaje linii nr 1, 5 i 7 kursować będą bez zmian.

Rozkłady odjazdów z przystanków początkowych autobusów za tramwaj i tramwajów:

2 Aleja Solidarności

2 Motoarena

4 Aleja Solidarności

4 Uniwersytet

ZT2 Aleja Solidarności

ZT2 Bukowa