Tramwaje linii nr 2 i 4 wracają na stałe trasy

Autobus linii nr 32

W związku zakończeniem prac przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Warneńczyka, Gogi i Kościuszki od soboty 1 kwietnia 2023 r. tramwaje linii nr 2 i 4 wracają na swoje stałe trasy oraz wznowiony zostanie ruch tramwajów ul. Odrodzenia. Jednocześnie przestanie obowiązywać objazd przez al. Solidarności i ul. Uniwersytecką. Zmiana spowoduje korektę rozkładu jazdy.

Przypomnijmy, że modernizacja torowiska tramwajowego w ciągu ul. Warneńczyka jest czwartym i ostatnim z pakietu zadań modernizacyjnych w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wcześniej zmodernizowano torowiska w ciągu Szosy Lubickiej, ul. Broniewskiego i Szosy Bydgoskiej.

Rozkłady jazdy

W ramach realizowanego obecnie zadania zmodernizowano ok. 1,2 tys. metrów toru pojedynczego torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną i układem drogowym na odcinku ul. Warneńczyka od ronda Chrapka za przejazd torowo-drogowy ulicy Podgórnej i Kościuszki. W większości (ponad 735 mtp) torowisko zostało wykonane w technologii zielonej. Kompleksowy remont przeszły także perony tramwajowe, chodniki, jezdnie, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i miejsca postojowe. Samo skrzyżowanie zostało przebudowane na dwupasmowe rondo turbinowe.

Koszt prac to niespełna 25 mln zł brutto, a ich wykonawcą jest Balzola.

Prace torowe zostały zakończone. Do dokończenia zostały jeszcze roboty drogowe na ul. Grudziądzkiej i Warneńczyka po zachodniej stronie, w okolicy sądu.

Dane kontaktowe
Adres
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Sienkiewicza 24/26
87-100 Toruń

zaklad@mzk.torun.pl

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy
KRS 0000406721
kapitał zakładowy: 84.536.000,00 zł opłacony w całości

Regon: 341227892
NIP: 8790177233

© MZK w Toruniu Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by DJ-Extensions.
Dostępne strony internetowe WCAG