Będą kolejne biletomaty

Biletomat na przystanku

Cztery nowe biletomaty staną niebawem na przystankach komunikacji miejskiej w Toruniu. Dofinansowanie do ich zakupu będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata2 014-2020.

Projekty unijny „Dostawa i montaż stacjonarnych automatów biletowych” złożony przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu otrzymał unijne dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
. W ramach projektu dofinansowany zostanie zakup ośmiu biletomatów. Cztery z nich stoją już na nowych przystankach tramwajowych wzdłuż trasy na północ Torunia: a przystanku tramwajowym Żwirki i Wigury, tramwajowo-autobusowym Hubego, tramwajowo-autobusowym Koniuchy i tramwajowym Targowisko.

Planowana lokalizacja kolejnych czterech biletomatów to:

  • węzeł przesiadkowy na al. Solidarności
  • przystanek tramwajowy Dworzec Wschodni
  • przystanek autobusowy Dziewulskiego
  • przystanek autobusowy Dworzec Główny.

W nowych urządzeniach, tak jak i  w tych, które już służą mieszkańcom, będzie można kupić wszystkie rodzaje biletów MZK. Płatności będzie można dokonywać  zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej. Dotykowy ekran o rozdzielczości 15'', zabezpieczony przed zarysowaniem, zapewni wygodę i komfort użytkowania. Montaż urządzeń zaplanowano do końca roku.

Wartość projektu to ponad milion zł, z czego ok. 743,6 tys. zł (85% wydatków kwalifikowalnych) stanowi unijne dofinansowanie.