Na skróty
-
Rozkład jazdy
-
Kup bilet online
-
Wyszukaj połączenie
-
Punkty sprzedaży biletów
-
Ulgii i uprawnienia
Kup bilet na przystanku
Sporym zainteresowaniem cieszą się stacjonarne biletomaty, które w ubiegłym roku zainstalowano w ośmiu punktach Torunia.
Osiem stacjonarnych biletomatów zakupiono w ramach projektu „Dostawa i montaż stacjonarnych automatów biletowych” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 - 2020 . Wartość projektu to ponad milion zł, z czego ok. 743,6 tys. zł (85% wydatków kwalifikowalnych) stanowi unijne dofinansowanie.
Cztery urządzenia zamontowano w lipcu ubiegłego roku wzdłuż nowo wybudowanej trasy tramwajowej na północ Torunia. Stanęły na przystankach tramwajowych „Targowisko” (peron zachodni w kierunku centrum) i „Żwirki i Wigury” (peron wschodni) oraz na przystankach tramwajowo-autobusowych „Koniuchy” (peron środkowy) i „Hubego” (peron północny). Do końca grudnia pasażerowie kupili w nich prawie 24,8 tysiąca biletów.
W grudniu pojawiły się cztery kolejne biletomaty: na al. Solidarności, pl. Św. Katarzyny, ul. Przybyłów i na dworcu Toruń Główny w holu podziemnym przy ruchomych schodach. W ciągu zaledwie kilku dni zrealizowano w nich 2,3 tysiąca transakcji.
Łącznie w ośmiu urządzeniach do końca roku kupiono ponad 27 tysięcy biletów różnego rodzaju. Większość to bilety czasowe, ale dużym zainteresowaniem cieszą się także bilety przypisywane do karty płatniczej jako bilety wirtualne.
Zakup biletu w biletomacie jest bardzo prosty. Można w nim nabyć wszystkie rodzaje biletów krótkookresowych MZK: jednoprzejazdowe, tygodniowe, weekendowe, grupowe i czasowe, w tym bilety elektroniczne zapisywane na karcie płatniczej. Urządzenia są przystosowane do wnoszenia płatności w formie gotówkowej i bezgotówkowej.
Warto przypomnieć, że pasażerowie mają do dyspozycji jeszcze dwa stacjonarne biletomaty, które od lipca 2021 r. stoją na węźle przesiadkowym na al. Św. Jana Pawła II.